Rostlina Kratom, též známá jako Mitragyna speciosa roste v tropických oblastech jihovýchodní Asie. Zatímco Hirsuta a Javanica roste v deštném pralese. Oba tyto stromy mají listy s léčivou hodnotou, ale nejsou stejné, proto je velmi důležité pochopit jejich rozdíly.
Hirsuta a Javanica patří do stejné čeledi Rubiaceae. O Hirsutě se říká, že je mnohem silnější než obvyklá Mitragyna speciosa používaná po celém světě. Je to hlavně tím, že má vyšší koncentraci alkaloidů, což jsou účinné látky.
Listy Javanicy mají o něco tmavší barvu než listy ostatních typů a mezi čtyřmi listy je vertikální žilnatina. Její účinek lze popsat jako mírnou stimulaci mysli i těla.
Hirsuta je směs 100% přírodních, nezměněných listů rostliny mitragyna speciosa. Je pěstována udržitelným způsobem a pochází z nížinných tropických deštných pralesů v Malajsii bez použití pesticidů a herbicidů. Je to navíc mnohem starší druh, který se již po staletí používá k léčbě gastrointestinálních poruch a jako prostředek proti průjmu. Působí prostřednictvím mu-opioidních receptorů (MOR) v centrálním nervovém systému a bylo zjištěno, že vyvolává účinky podobné opioidům.
HIRSUTA a JAVANICA jsou dva různé výtažky z jednoho druhu: Mitragyna speciosa. Jejich původ je však velmi odlišný. HIRSUTA je mnohem starší druh, který se pěstuje v Indonésii a v tradiční medicíně se již po staletí používá k léčbě gastrointestinálních poruch a jako prostředek proti průjmu. HIRSUTA působí prostřednictvím mu-opioidních receptorů (MOR) v centrálním nervovém systému a bylo zjištěno, že vyvolává účinky podobné opioidům.